O nás

Přestože se registrace chovatelské stanice Katveri datuje teprve od roku 2004, chovu hovawartů se věnuji již od roku 1992, kdy si rodiče pořídili svého prvního hovawarta, resp. hovawartku Catty (Cony) Královské zátiší. Conynka byla zároveň zakladatelkou chovatelské stanice z Budské samoty.

Od té doby nám všem přirostli "hovíci" k srdci natolik, že se stali nerozlučnými kamarády a členy rodiny mých rodičů i mé rodiny.

Když se na podzim roku 1994 narodila Conynce první štěňátka, bylo rozhodnuto. Volba padla na krásného plavého pejska Arnyho, který se stal členem mé rodiny na bezmála 12 let. Byl to nádherný vyrovnaný pes,  mimořádných povahových kvalit, které jsem ocenila hlavně ve vztahu k dětem.

V době, kdy se blížil konec jeho chovného období, jsem se rozhodla pořídit domů Arnymu i nám psí slečnu. Po 8 letech, na jaře 2002, přišla do naší rodiny Andra (Sára) z chovatelské stanice Z Duhového kopce. Díky své milé a temperamentní povaze si nás všechny brzy získala. V roce 2004 byla Sára uchovněna a stala se tak zakladatelkou chovatelské stanice Katveri.

V pořadí třetím hovawartem v naší rodině je "plavajda"  Vendy z Hovgartu. Vendy k nám přišla na jaře roku 2010 jako již dvouletá fena, v době, kdy pro ni její původní panička sháněla z rodinných důvodů náhradní rodinu. Bez váhání jsme se Vendy ujali a jsme za tu náhodu vděční. Vendy je úžasná, vyrovnaná fena nádherného exteriéru, kterou jsme si zamilovali od prvního dne a jsme nesmírně šťastní, že ji máme.  

S chovatelskou stanicí z Budské samoty  samozřejmě i nadále úzce spolupracujeme.

 

O webu

 Po letech fungování našich starých webových stránek jsem došla k závěru, že je čas na změnu a definitivně se rozhodla pro založení nového webu.

Na tomto místě bych ráda vyjádřila svůj velký obdiv a zároveň dík tvůrcům webu, programátorce Mgr. Daně Heráňové a designéru  Mgr. Pavlu Píhovi za jejich skvělý přístup, ochotu, trpělivost a profesionálně odvedenou práci.

Nezasvěceným bych ráda touto cestou přiblížila úskalí, které vzniku nového webu předcházelo. Problémy nastaly ještě před samotnou tvorbou webu a souvisely s registrací domény Katveri.

Katveri je mezinárodně registrovaný název naší chovatelské stanice, proto jsem doménu s názvem Katveri logicky považovala za svou a tudíž jedinou možnou variantu . Při samotné registraci jsem ale ke svému zděšení zjistila, že mi tento název domény, byl včetně všech dostupných variant (cz, eu, com, net…) kýmsi zablokován, resp. ukraden.

Postupně jsem zjistila, že oním viníkem je majitel psa z naší chovatelské stanice, pan MUDr. Miloslav Sejkora se svým přítelem panem Pavlem Sýkorou, na jehož jméno jsou domény Katveri.. také registrovány.

Název Katveri nevznikl náhodou. Jedná se o složeninu z jmen členů mé rodiny, tudíž o originál a jakožto takový, ho považuji za svoji značku. Oba pánové nemají k tomuto názvu, k této značce, žádný citový, ani jiný vztah. Z toho důvodu vnímám jejich čin jako zásah do mého soukromí, který má čistě spekulativní charakter, s cílem poškodit mě.

Ve snaze věřit tomu, že jde o pouhé nedorozumění, jsem se několikrát pokoušela dotyčné pány kontaktovat, leč bezvýsledně. Jen těžko lze jejich chování pochopit. Přes veškeré snahy o smír, se mi nepovedlo, přimět je doménu vrátit.

Proto jsem byla nucena volit náhradní řešení a zaregistrovat doménu jinou.

Přesto věřím, že tato nepříjemnost nebude bránit tomu, abyste se na naše stránky rádi vraceli.

 

Menu

Kontakt

Ing. Kateřina Suchomelová
Nová 153
257 44 Netvořice
E-mail: info@katveri-hovawart.cz
            katveri@seznam.cz

Mobil: 604 525 887

Štěňata hovawarta v chovatelské stanici Katveri