Archiv novinek - rok 2011

Krásné Vánoce a šťastný nový rok


/22. 12. 2011/

Debbie nelení

Debbie s paničkou nelenila ani první říjnový víkend.  V sobotu úspěšně zvládla zkoušku ZZO a v neděli přidala na Národní výstavě v polském Rybniku vítězství a tituly CWC a Nejlepší fena.

Paničce Kristýnce i Debbie patří velká pochvala a poděkování!


/3. 10. 2011/

Klubová výstava Kroměříž

Poslední zářijovou sobotu se v Kroměříži konala tradiční Klubová výstava HWk. Z naší CHS se zúčastnila nová naděje Elitka, která na své premiéře získala první velmi nadějou. Další, zkušenou, byla Debbie, která ve třídě otevřené získala známku výborná, čímž splnila podmínku pro zařazení do I. třídy chovnosti. 

Moc gratulujeme! 


/30. 9. 2011/

Štěňátka

Jsou to již 4 týdny, co se na Budech mamce Deriin narodilo 10 krásných štěňátek. O víkendu proběhlo stěhování z porodní bedny ven do boudičky a také velké focení. Více informací o vrhu naleznete na webu CHS z Budské samoty. Momentálně jsou volné plavá a celočerná fenka.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Záznam možný na cernahov@seznam.cz, příp. na tel: 737 727 856.

 


/18. 9. 2011/

Štěňátka na Budské samotě

Na Budské samotě je od minulého víkendu opět pěkně rušno. Novopečená maminka Deriin Sideric Miks tu přivedla na svět 10 krásných štěňátek ve složení 7 holek a 3 kluci. Otcem štěňátek je Cyrol Bukový háj. Oba rodiče jsou pracovně i výstavně velice úspěšní. Štěňátka mají ve svém rodokmenu rovněž řadu předků s nejvyššími dosaženými tituly a zkouškami.

Více o R-vrhu se dozvíte na webu chovatelské stanice z Budské samoty.

Záznam možný na cernahov@seznam.cz, příp. na tel: 737 727 856.

 


/28. 8. 2011/

Deriin je březí

Na Budské samotě jsme v očekávání. Nedělní sono potvrdilo březost Deriin Sideric Miks. Otcem budoucích štěňátek je Cyrol Bukový háj. Oba rodiče jsou výstavně i pracovně velmi úspěšní. Z tohoto spojení je předpoklad velice perspektivních štěňátek. Více informací naleznete na webu chovatelské stanice Z Budské samoty.


/12. 7. 2011/

Elite má novou rodinu

Všechna štěňátka po Vendy jsou již zadaná. I poslední Elitka minulý týden opustila svůj rodný domov a natrvalo se nastěhovala na Moravu ke své nové rodině. Její odchod byl pro nás hodně smutný, protože jsme si na ní, za tu dobu co byla u nás, velice zvykli. Elitka je nesmírně krásná a šikovná, takže věříme, že se s ní a její novou rodinou brzy na nějaké akci potkáme. Před odchodem jsme ještě udělali pár fotek, tak se na fešandu podívejte. 


/12. 7. 2011/

Elite je volná

Právě jsme se dozvěděli zprávu, že si Elite její nová rodina nevezme. Elinka je velice perspektivní fenka s výstavními i pracovními předpoklady. Je velmi kontaktní, vyrovnaná a temperamentí s nádherným exteriérem. Ve svém rodokmenu má předky s nejvyššími tituly a zkouškami. V případě zájmu o Elite nás neváhejte kontaktovat na tel: 604 525 887, příp. na katveri@seznam.cz


/22. 6. 2011/

Deriin je nakrytá

V pondělí se podařilo nakrýt Deriin Sideric Miks -  velice krásnou, milou a temperamentní fenku z naší druhé chovatelské stanice Z Budské samoty. Jako otec budoucích štěňátek byl vybrán velmi pěkný, mohutný Cyrol Bukový háj. Oba mají na svém kontě řadu titulů i zkoušek. Více o plánovaném R-vrhu štěňátek se dozvíte na stránkách chovatelské stanice Z Budské samoty.


/21. 6. 2011/

Odchod štěňátek

O víkendu opustila štěňátka svůj rodný domov, aby s novými páníčky a novou rodinou začaly novou etapu svého života.  Všem štěňátkům přejeme, aby svůj život prožily ve zdraví, v milující rodině a všem novým majitelům hodně radosti a pohody s novým členem rodiny.

Jediným štěňátkem, které si na svůj odchod musí ještě chvilku počkat je Elite, pro kterou si její rodina přijede, až se navrátí z dovolené.


/20. 6. 2011/

Je nám 7 týdnů

Uteklo to jako voda. Štěňátkům je 7 týdnů, mají za sebou své první očkování, tetování a všechny ostatní nezbytnosti a od zítřka už nás postupně začnou jeden po druhém opouštět a odjíždět ke svým novým rodinám. Bude to opět smutné, než si přivykneme, že už se kolem nás nebatolí a nedovádí ta psí drobotina.  A hlavně pro všechny děti, pro které se štěňátka stala atrakcí a takřka na dva měsíce každodení zdroj zábavy.  Děti i štěňátka svoje společné hry milovaly. Všem se nám bude stýskat.

Dnes se na nás a na štěňátka přijela podívat Kristýnka od "naší" Debbie. Mezi mazlením se štěňátky nesmělo samozřejmě chybět focení. Podívejte se ke Kristýnce na rajče.


/15. 6. 2011/

Štěňátkům je 6 týdnů

Dnes je štěňátkům 6 týdnů. Již natrvalo opustila boudičku mamky Vendynky a definitivně se zabydlela na terase před domem. Jejich výpravy po zahradě jsou stále častější a jejich záběr stále širší. Naše konstatování, že tento vrh je jednoznačně nejhodnější, začínáme pomalinku přehodnocovat. I tyto štěňátka milují všechny kytičky a záhony, které panička tak pečlivě na jaře osázela. Je velmi pravděpodobné, že ani letos nezbyde paničce na zahradě jediná kvetoucí kytička. 

Potřetí jsme také odčervovali a vážili. O víkendu se vypravíme za panem veterinářem na očkování a tetování a v pondělí přijede paní poradkyně chovu na kontrolu vrhu. Do odběru zbývá ještě minimálně 8 dní. Opět jsme udělali pár fotek, tak se podívejte.  


/8. 6. 2011/

Debbie Katveri

Panička Debbie nám poslala tradičně nádherné fotky. Tentokrát se Debbie předváděla na procházce. Podívejte se s námi. 

Prezentaci Debbie si můžete prohlédnout na rajčeti.   


/8. 6. 2011/

Venku je nám dobře

Štěňátka si již zvykla na pobyt venku a tak není divu, že jim záhy začala být malá i boudička. A protože nejlépe je vždycky co nejblíže k rodině, zabydlely se natrvalo na terase u vchodových dveří. Tady přes den pospávají, odtud vyrážejí na své výpravy po zahradě a v noci zde nerušeně s mamkou Vendynkou spí.

Na víkend se za námi z Opavy přijela podívat bývalá panička Vendynky, Renata s dětmi. Vendy samozřejmě svoji bývalou rodinu okamžitě poznala, takže bylo velké vítání a mazlení až do odjezdu. Štěňátka si to také náramně užila a bylo na nich vidět, jakou mají z dětské přítomnosti radost.  Aby také ne. Od narození jsou zvyklá na každodenní dovádění s našimi dětmi i dětmi sousedů.

Trochu jsme fotili, tak se na fešáky podívejte.     


/6. 6. 2011/

Jsou nám 4 týdny

Štěňátka mají za sebou první měsíc života. Stále si sice ještě hoví ve své porodní bedně, ale tento víkend už se pomalu přesunou ven do pohodlné boudičky. Čas, který stráví se svojí mamkou a ostatními sourozenci, budou od teď prožívat venku v boudičce a na zahradě. Přestože má Vendy stále dost mléka, tento týden už štěňátka okusila i jinou dobrotu, než-li mlíčko od mamky a náramně jim chutnalo. Váhy přes 3 kg dělají paničce velkou radost. Včera také proběhlo druhé odčervení a samozřejmě i první focení venku. Podívejte se na pár fotek.


/26. 5. 2011/

Bonitace Knížecí rybník

V neděli 15.5.2011 se na Knížecím rybníku konaly svody a bonitace. Z naší chovatelské stanice bonitovaly: Caramela - bonitační kód 5/3a,4a/A4, D3, L4, N3, S1/S

Debbie - bonitační kód 5/3b,4a/A2,D2N3,N4/S

Obě holky tak splnily svou zkoušku dospělosti a jsou chovné bez omezení!

Oběma patří velká gratulace!


/17. 5. 2011/

Speciální výstava HW

V sobotu 14.5.2011 se v areálu Knížecí rybník u Tábora konala tadiční speciální výstava HW. Celkem bylo přihlášeno 173 psů! Naše chovatelská stanice zde měla 4 zástupce. Všichni se předvedli ve třídě otevřené.

Coristo - V, Caira - V, Caramela - V, Debbie - VD

Psy posuzovala Sigrid Darting - Entenmann (D), feny Michael Kunce (D), štěňata, dorost a mladé Elena Škvařilová (A).

Všem moc blahopřejeme a děkujeme za výbornou prezentaci chovatelské stanice Katveri!


/17. 5. 2011/

Speciální výstava HW

V sobotu 14.5.2011 se v areálu Knížecí rybník u Tábora konala speciální výstava. Celkem bylo přihlášeno 173 psů! Naše chovatelská stanice zde měla 4 zástupce. Všichni se předvedli ve třídě otevřené: 

Coristo - V, Caira - V, Caramela - V, Debbie - VD

Psy posuzovala rozhodčí Sigrid Darting - Entenmann (D), feny Michael Kunce (D), štěňata, dorost a mladé Elena Škvařilová (A).

Všem moc gratulujeme a děkujeme za výbornou prezentaci CHS Katveri!


/17. 5. 2011/

Štěňátkům je 10 dní

Štěňátkům je právě 10 dní. Přes den takřka nepřetržitě spí a probouzejí se pouze na kojení. Vendy je nesmírně hodná máma. I když už netráví většinu dne v porodní bedně spolu se štěňátky, přesto se o svoje děti vzorně stará. Všechna štěňátka už mají přes 1 kg, největší plavý kluk dokonce přes 1,50 kg. Nebude trvat dlouho a všichni začnou koukat. Tady je pár fotek.

MÁME VOLNÉHO PLAVÉHO A ZNAKATÉHO PEJSKA! 

V případě zájmu o štěňátko nás neváhejte kontaktovat na info@katveri-hovawart.cz, příp. na katveri@seznam.cz, nebo telefonicky na číslo 604 525 887.


/7. 5. 2011/

Štěňátka jsou na světě

Ve středu 27.4. přivedla naše Vendy na svět 5 krásných štěňátek ve složení 1 plavý kluk, 2 znakatí a 2 znakaté holky. Otcem štěňátek je zkušený Aram z Kraje pestrého kamení.

Vendynka je nesmírně hodná a trpělivá máma. Všichni prckové přibrali hned do druhého dne na váze, z čehož máme velikou radost. Podívejte se na první společnou fotku.

 


/29. 4. 2011/

Štěňátka na Budské samotě

Od včera to na Budech opět ožilo. Maminka Ioky z Budské samoty přivedla na svět 7 štěňátek, ve složení 5 kluků (4 plaví, 1 znakatý) a 2 holky (1 plavá, 1 znakatá). Vše proběhlo hladce, Ioky i štěňátka jsou v pořádku. Novopečeným otcem štěňátek se stal Darcy z Kraje kalicha

Více o vrhu najdete na stránkách chovatelské stanice z Budské samoty.


/8. 4. 2011/

Narozeniny

Před třemi roky, 5.4. se narodila naše nastávají maminka Vendy. Přesně na Velikonoce čeká svá první štěňátka, tak jí držme palce, ať je vše v pořádku jak má být. Zároveň 8.4. oslaví své 2. narozeniny i D-vrh Katveri. Vendynce i našim mladým přejeme do dalších let jen to nej....


/5. 4. 2011/

ŠTĚŇÁTKA

Březost potvrzena!!

O víkendu jsme se s Vendy vypravili na sono, které k naší velké radosti potvrdilo, že Vendy je březí!!

Otcem štěňátek je nádherný a povahově vyrovnaný Aram z Kraje pestrého kamení.

Narození štěňátek očekáváme na Velikonoce.

V případě zájmu o štěňátko po Vendy nás neváhejte kontaktovat na info@katveri-hovawart.cz, příp. na katveri@seznam.cz, nebo telefonicky na číslo 604 525 887.

Přijímáme záznamy na štěňátka z tohoto spojení!


/20. 3. 2011/

MVP Katowice

O víkendu se konala v polských Katowicích mezinárodní výstava psů. Naši chovatelskou stanici reprezentovala Debbie Katveri, která si ve třídě otevřené vyběhala hezké druhé místo s výsledkem V2.

Paničce Kristýnce děkujeme za výbornou prezentaci!  


/19. 3. 2011/

Debbie Katveri

Panička Debbie  velmi ráda fotí, takže není divu, že má neustále při sobě foťák, aby zdokumentovala veškeré akce s Debbie a rozšiřovala tak svoji sbírku fotek. Nám tentokrát poslala čerstvé, z březnového výcviku. Podívejte se na pár vybraných do fotogalerie.  


/16. 3. 2011/

ŠTĚŇÁTKA

Máme nakryto!

V pátek 25.2. jsme s Vendy vyrazili za Aramem z Kraje pestrého kamení v naději, že stanovený den "D" je ten správný, a že Vendynce se bude vybraný nápadník líbit. Naše počáteční obavy ale nebyly vůbec na místě. Hned od začátku bylo jasně vidět, že sympatie jsou vzájemné a pouze se nám potvrdilo, že Aram je nejenom krásný a povahově vyrovnaný pes, ale opravdu i šikovný a zkušený plemeník.

Zda-li je Vendynka březí, bychom měli vědět zhruba kolem 20.3., kdy se chystáme na sono.

Pokud se březost potvrdí, narození štěňátek můžeme očekávat na Velikonoce.

V případě zájmu o štěňátko po Vendy nás neváhejte kontaktovat na info@katveri-hovawart.cz, příp. na katveri@seznam.cz, nebo telefonicky na číslo 604 525 887. Přijímáme záznamy na štěňátka z tohoto spojení.


/25. 2. 2011/

ŠTĚŇÁTKA

Vendy dnes začala hárat. Opět si hárání uspíšila a začala za necelých 5 měsíců po posledním hárání. Krycí listy už máme naštěstí vypsané, takže teď jen správně stanovit den "D" a můžeme vyrazit za ženichem. Zhruba za 10 dní pojedeme na odběr krve, který by měl přesně stanovit optimální datum krytí. Prvním krycím psem v pořadí, je zkušený junior šampion Aram z Kraje Pestrého kamení. Je to krásný a povahově vyrovnaný pes. V záloze, jako druhého v pořadí,  máme rovněž zkušeného šampiona Cyrola Bukový háj. Oba mají na svém kontě řadu výstavních ocenění a složených zkoušek. Pevně věříme, že vše proběhne hladce a krytí se povede.

 


/11. 2. 2011/

DUO CACIB Brno

O víkendu se v Brně konala dvoudenní výstava Duo CACIB. Velkou radost nám udělala Debbie Katveri, která si vedla výborně po oba dva dny. V sobotu k vítězství v mezitřídě a titulu V1 CAC, navíc přidala res. CACIB. V neděli se jí vítězství z mezitřídy podařilo zopakovat.  Z  Brna si tak odvezla 2x CAC, res. CACIB. Děkujeme za výbornou prezentaci naší chovatelské stanice!    


/6. 2. 2011/

Doggie Katveri - DKK 0/0

První novinkou na našem novém webu a zároveň první skvělá zpráva v novém roce přišla z Moravy. Doggie má DKK 0/0. Je to již 3. negativní výsledek DKK z vrhu D. Moc gratulujeme!  


/4. 2. 2011/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Ing. Kateřina Suchomelová
Nová 153
257 44 Netvořice
E-mail: info@katveri-hovawart.cz
            katveri@seznam.cz

Mobil: 604 525 887

Štěňata hovawarta v chovatelské stanici Katveri