Archiv novinek - rok 2012

Pour féliciter


/31. 12. 2012/

Exklusivní štěňátka k odběru

Na Budské samotě je to opět samý pes! K mamce Deriin a 4 tetám přibylo komando 11 štěňěcích výrostků, kteří neustále vymýšlí nové a nové lumpárny. A hlavně to všechno opět uteklo jako voda. Štěňátkům už je 7 týdnů a kromě pravidelného odčervování mají za sebou první povinné očkování, čipování a kontrolu vrhu.

Od teď už jsou všechna štěňátka k odběru a  čekají jen na odjezd ke své nové rodině. Většina štěňátek už je zadaná, pouze 2 plaví kluci, černý kluk a plavá holka jsou volní.

Štěňátka zdědila nádherný exteriér a vyrovnanou povahu.  Všechna jsou velice perspektivní, mají výstavní i pracovní předpoklady a jsou vhodná do chovu. 20 let zkušeností s chovem zaručuje vysoký chovatelský standard.

V případě zájmu volejte na 737 727 856, nebo pište na cernahov@seznam.cz

Více informací o T-vrhu naleznete na webu CHS Z Budské samoty.


/2. 12. 2012/

Štěňátka na Budské samotě

Deriin si se štěňátky pospíšila, jakoby věděla, že už se na Budech nemůžou dočkat. A počtem rozhodně nešetřila. V pátek 11.10. přivedla na svět 11 krásných štěňátek. Z toho 6 kluků (4 plaví, 1 znakatý, 1 černý) a 5 holek (3 plavé, 1 znakatá, 1 černá). Štěňátka mají výstavní i pracovní předpoklady. V případě zájmu o tato velmi perspektivní štěňátka volejte na tel. 737 727 856 nabo pište na cernahov@seznam.cz .

Více informací o T-vrhu naleznete na webu CHS Z Budské samoty.

 

 


/12. 10. 2012/

Podzimní štěňátka na Budské samotě

CHS Z Budské samoty se opět těší na příchod nových štěňátek. Mamkou štěňátek bude krásná a povahově vyjímečná Deriin Sideric Miks. Taťkou pak rovněž velmi pěkný a šikovný Darcy z Kraje kalicha. Oba mají na svém kontě nespočet titulů a zkoušek. U štěňátek očekáváme pracovní předpoklady,  vyrovnané povahy a krásný exteriér. Více informací naleznete na webu CHS Z Budské samoty.

                         Deriin Sideric Miks.                                               Darcy z Kraje kalicha


/19. 9. 2012/

Loučení

Všechna štěňátka už jsou ve svých nových domovech. Od teď se svými novými páníčky a rodinou začnou další etapu svého života. Všem štěňátkům přejeme, aby svůj život prožily ve zdraví, v milující rodině a všem novým majitelům hodně radosti a pohody s novým psím kamarádem. Zároveň děkujeme páníčkům za fotky a zprávy, jak se prckové zabydleli.


/10. 6. 2012/

Štěňátkům je 7 týdnů

Uteklo to jako voda. Štěňátkům je dnes 7 týdnů, mají za sebou všechny nezbytnosti jako pravidelné odčervování, první očkování, čipování a také kontrolu vrhu. Od zítřka už si pro malé prcky začnou jezdit jejich noví páníčci, jejich nové rodiny. Bude to opět týden loučení a smutnění.

Podívejte se na jedny z posledních společných fotek u nás.


/29. 5. 2012/

Návštěva

Cestou na Světovou výstavu v Salzburgu se u nás stavěl otec štěňátek Cyrol Bukový háj (Čiko). Štěňátka se předvedla a ukázala, že umí i pěkně lumpačit. Vendynka byla z návštěvy nadšená a s radostí se nechala hladit a rozmazlovat pamlsky. 

Děkujeme páníčkům Katce a Markovi za milou návštěvu, dárečky pro štěňátka a také za spoustu krásných fotek. Zároveň moc gratulujeme k úspěchu na světovce a Čikovi k získání titulu V1 CACA.

Na fotky z návštěvy se můžete podívat zde


/21. 5. 2012/

E-vrh úspěšně absolvoval svod mladých

V neděli 13.5. se v areálu Knížecího rybníka u Tábora konaly svody a bonitace. Ukázat se přijeli Ediie Wolfi (5/3c/E1), Endy (5/2a) a Emily (5/2a,4f). Elitka (5/2a) a Erny (5/2a,4a/A4) se předvedli již před měsícem ve Štěpánově u Olomouce. Celý E-vrh tak úspěšně absolvoval svod mladých. Všem děkuji za účast a předvedení.


/21. 5. 2012/

Jsou nám 4 týdny

Čas letí a štěňátkům jsou už 4 týdny. Došlo na další odčervování a samozřejmě i velké vážení. Štěňátka nám dělají velkou radost, všechny váhy ukázaly přes 3 kg. Aby také ne, zdlábnout kaši a zapít jí navrch máminým mlékem je ta nejlepší dobrota. Není divu, že nadešel ten správný čas, odstěhovat se z porodní bedny a vyzkoušet, jaké to má máma Vendy v boudičce. Od teď tu štěňátka budou mít své zázemí a odsud budou co nevidět vyrážet na své dobrodružné výpravy po zahradě. Ostatně první kroky vedly tak jako tak na zahradu. Podívejte se, jak se štěňátkům poprvé venku líbilo.


/8. 5. 2012/

Štěňátkům budou 3 týdny

Je to sotva pár dní, co štěňátka otevřela oči a pomalinku se učí chodit. Je nádherné pozorovat jejich první náznaky  her. Zítra, na 1.máje, jim budou přesně 3 týdny.  Vendy stále každé 2-3 hodiny kojí, ale už máme nakoupeno na kaše a začneme pomalu přikrmovat. Podívejte se na pár novějších fotek, brzy přibudou další.


/30. 4. 2012/

První fotky štěňátek

Všechno se zabíhá a Vendy se o štěňátka vzorně stará. Zároveň se ale  tváří jako zkušená máma, která vše hravě zvládá. Přidáváme první fotky štěňátek.


/11. 4. 2012/

Štěňátka jsou na světě

Je to tady! Dnes se Vendynce v dopoledních hodinách narodilo 8 krásných štěňátek. Porod jí dal hodně zabrat, všechna štěňátka měla nadprůměrnou váhu 600-670 g! Jediné, s čím si příroda trochu zašpásovala, bylo rozdělení pohlaví. Na 7 kluků (4 černoznakatí, 3 plaví) připadla pouze 1 černoznakatá fenka.  Věříme, že malá princeznička bude mít v brášcích spolehlivé ochránce. Zítra přidáme i první fotky.


/10. 4. 2012/

Narozeniny

Dnes oslavili 3. narozeniny i naše "štěňátka" z vrhu D. Přejeme všem hodně zdraví a spoustu spokojených chvil se svými páníčky. Dodatečně přejeme vše nejlepší  i odchovancům z vrhu C, kteří 23.3. oslavili své 4.narozeniny a rovněž jim do dalších let přejeme jen to nej..

Přejeme všem krásné Velikonoce.


/8. 4. 2012/

Vendynka má narozeniny

Ve čtvrtek 5.4. oslavila naše Vendy své 4. narozeniny. Vzhledem k tomu, že již velmi brzy přivede na svět štěňátka, rozhodli jsme se obě události spojit a oslavit je šampaňským až po porodu.  Přejeme Vendynce hodně zdraví a hladký průběh porodu. 

 


/6. 4. 2012/

Vendy je březí

Dnešní sono potvrdilo březost Vedynky. Narození štěňátek očekáváme na Velikonoce.
Již nyní přijímáme záznamy na štěňátka!

/1. 3. 2012/

Máme nakryto

Ani Vendy nezůstala s háráním pozadu a rozhodla se, že je ten správný čas na štěňátka. Krycí listy byly naštěstí vypsané,takže nic nebránilo tomu, abychom se ve správný okamžik vydali za ženichem. Jako otce štěňátek jsme vybrali krásného, povahově vyrovnaného a velmi úspěšného Cyrola Bukový háj. Že umí krásná štěňátka jsme se přesvědčili již loni u Deriin, takže volba pro letošní rok byla víceméně jasná.

Krytí proběhlo naprosto bez problémů, takže přibližně za měsíc budeme vědět, jestli se můžeme letos těšit na jarní štěňátka. Pokud se březost potvrdí, štěňátka by se měla narodit okolo 7.dubna  a začátkem června budou k odběru.

Již nyní přijímáme záznamy na štěňátka z tohoto spojení!

 

 

                           Cyrol Bukový háj                                                        Vendy z Hovgartu

 


/8. 2. 2012/

Duo-CACIB Brno

O víkendu se v Brně konala dvoudenní Mezinárodní výstava psů. Z naší chovatelské stanice se výstavy zúčastnila Elitka. V sobotu získala V3 a v neděli pak VD2. Děkujeme za účast i předvedení!


/6. 2. 2012/

ChS z Budské samoty

Pokud vše bude probíhat podle plánu, přivítáme i na Budské samotě jaro s novými štěňátky. Ioky z Budské samoty se rozhodla, že letošní teplá zima patrně ani zimou není, a že je tedy nejvyšší čas na štěňátka. O měsíc si uspíšila hárání a tak její panička musela narychlo vybírat ženicha. Jako otec budoucích štěňátek byl, hlavně pro svoji povahu, vybrán černý Ashon Hali Gali. Krytí bylo nakonec úspěšné, takže pokud se za měsíc březost Iokynky potvrdí, můžeme se začátkem března těšit na další štěňátka.

Více informací se dozvíte na webu chovatelské stanice z Budské samoty.


/11. 1. 2012/

ChS Debbie-Ann

V nové chovatelské stanici Debbie-Ann budou mít na jaře premiéru. Po úspěšném krytí Debiie Katveri velice krásným a šikovným psem Cyrolem Bukový háj se tu začátkem března jejich super páníčci dočkají prvních štěňátek. Moc jim to přejeme.

Více informací se dozvíte na webu chovatelské stanice Debbie-Ann .


/10. 1. 2012/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Ing. Kateřina Suchomelová
Nová 153
257 44 Netvořice
E-mail: info@katveri-hovawart.cz
            katveri@seznam.cz

Mobil: 604 525 887

Štěňata hovawarta v chovatelské stanici Katveri